Pirkimo taisyklės
Klientų aptarnavimo linija
telefonu I-V 8:00-17:00:
LT: +370 620 99676
LV: +371 613 03010
EE: +372 580 45252

Pirkimo taisyklės

Šios Elektroninės prekybos parduotuvės Taisyklės (toliau – Taisyklės) bei Privatumo politika yra privaloma ir neatsiejama pirkimo – pardavimo sutarties, sudaromos tarp UAB „TOBIS“ (toliau – TOBIS, mūsų, mumis, mes) ir UAB „TOBIS“ kliento (toliau – Kliento, Jūs, Jūsų, Jums, Jus) dalis, supažindinančios Jus su elektroninių parduotuvių: www.tobis.lt, www.tobis.lv, www.tobis.ee, www.etobis.com (toliau – e. parduotuvė) prekių pirkimo – pardavimo sąlygomis bei nustatančios TOBIS ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu – pardavimu e. parduotuvėje.

I. Bendrosios nuostatos
1. Naudotis e. parduotuvės paslaugomis turi teisę:
        1.1. veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;
        1.2. nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;
        1.3. juridiniai asmenys;
        1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.
2. Jeigu Jūs norite naudotis e. parduotuvės paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.
3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, el. pašto adresas, telefonas) registruojantis e. parduotuvėje saugomi ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu Nr. IX–1296 bei aprašyta „Privatumo politika“.
4. Prekių kainos, nurodytos e. parduotuvės prekių kataloge, galioja tik perkant šias prekes e. parduotuvėje. Prekių kainos e. parduotuvėje yra nurodytos € (eurais) įskaičius PVM. Pristatymo kainos neįskaičiuotos. Pateiktos nuotraukos gali skirtis nuo realių produktų.
5. Pirkimo – pardavimo sutartis tarp Jūsų ir TOBIS laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs e. parduotuvėje, suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką „Susipažinau ir sutinku su Pirkimo taisyklės“) su šiomis Taisyklėmis, paspaudžiate mygtuką „Patvirtinti užsakymą“. Sutartis pasirašyta tarp TOBIS ir tarp Jūsų yra saugoma e. parduotuvėje.
6. Apie pirkimo – pardavimo sutarties sudarymą TOBIS Jus informuoja išsiųsdamas pranešimą Jūsų nurodytu el. pašto adresu.

II. Jūsų teisės ir pareigos
7. Jūs galite pasirinkti ir užsisakyti bet kurią prekę iš e. parduotuvės kataloguose pateikiamų prekių. Atsiskaitymo valiuta € (eur). Nuolaidos ir kuponai nesumuojami. Kuponų nuolaidos taikomos nuo prekės kainos be PVM. Norėdami pasinaudoti kita nuolaida ar kuponu, padarykite kitą užsakymą.
8. Jūs, naudodamasis e. parduotuves paslaugomis, sutinkate su šiomis pirkimo – pardavimo sutarties taisyklėmis ir privalote jų laikytis.
9. Jūs e. parduotuvės registracijos formoje privalote pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Pasikeitus Jūsų asmens duomenims, Jūs privalote duomenis atnaujinti.
10. Jūs atsakote už visus veiksmus, atliktus naudojantis e. parduotuve.
11. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis keliais vardais.
12. Jūs privalote priimti užsakytas prekes. Jei Jūs, be svarbių priežasčių atsisakote priimti prekes, Jūs privalote padengti prekių pristatymo išlaidas.
13. Jūs įsipareigojate neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos ir prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, privalote nedelsiant informuoti TOBIS. TOBIS neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento ir galimybės e. parduotuvės administratoriui pakeisti Jūsų prisijungimo duomenis. Tokiu atveju TOBIS turi teisę laikyti, kad veiksmus e. parduotuvėje atlikote Jūs.
14. TOBIS neatsako už jokius trečiųjų asmenų veiksmus, kai tokie asmenys, pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, sudaro pirkimo – pardavimo sutartis pasinaudodami e. parduotuvės paslaugomis.

III. TOBIS teisės ir pareigos
15. Jeigu registracijos metu ar vėliau pateikiami melagingi, netikslūs, klaidinantys ar ne visi prašomi pateikti duomenys, arba Jūs nesilaikote kitų įsipareigojimų, numatytų šiose Taisyklėse, tai TOBIS turi teisę nedelsiant panaikinti registraciją ir ištrinti Jūsų duomenis arba apriboti Jūsų teisę naudotis e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis. Už Jūsų pateiktų neteisingų duomenų sukeltus padarinius atsakote tik Jūs pats.
16. TOBIS pasilieka teisę, be išankstinio perspėjimo, sustabdyti arba nutraukti Jūsų registraciją ir naudojimosi e. parduotuvės paslaugomis, jei yra pagrindo manyti, kad Jūs užsiimate neleistina veikla ar kitaip bandote pakenkti e. parduotuvės darbui arba stabiliam veikimui.
17. TOBIS pasilieka teisę, be išankstinio perspėjimo, sustabdyti arba nutraukti e. parduotuvėje vykdomas akcijas.
18. Įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.
19. Susidarius nenumatytoms aplinkybėms negalėdamas Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės, įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 72 valandas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.
20. Už prekes Jūs galite atsiskaityti naudojantis:
        20.1 PaySera www.paysera.lt sistema (galėsite atsiskaityti per elektronines bankų sistemas: AB bankas SEB, AB bankas Swedbank, AB bankas DNB, AB Šiaulių bankas, AB bankas Nordea, “Danske Bank” Lietuvos filialas, AB bankas Citadelė, UAB Medicinos bankas, Lietuvos kredito unijos bankus).
        20.2 Paypal sistema.
        20.3 Kurjeriui grynaisiais (karantino laikotarpiu mokėjimai grynaisiais nepriimami) arba mokėjimo kortele.
        20.4 Banko pavedimu (tiesioginis).

IV. Prekių pristatymas
20. TOBIS įsipareigoja pristatyti Jūsų užsakytas prekes, po apmokėjimo, Jūsų užsakyme nurodytu adresu per 1–2 darbo dienas tik Lietuvos teritorijoje. 
21. Prekes pristatys kurjerių tarnyba (išskyrus atvejus, kai pasirenkamas užsakymo atsiėmimas iš Vilniaus TOBIS parduotuvės, Savanorių pr. 187-8 korp.). Jei perkama už daugiau negu 40€ su PVM, prekės bus pristatytos nemokamai, jei už mažiau, pristatymas papildomai kainuos 6€ su PVM (išskyrus atvejus, kai pasirenkamas užsakymo atsiėmimas iš Vilniaus TOBIS parduotuvės, Savanorių pr. 187-8 korp.). TOBIS turi teisę keisti pristatymo sąlygas.
22. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje yra laikoma, kad siunta yra perduota (pristatyta) tinkamai.
23. Prekės pristatymo metu Jūs privalote su kurjeriu patikrinti prekės siuntos būklę. Pastebėjus siuntos pažeidimą, Jūs privalote tai pažymėti siuntos važtaraštyje ir surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą ir atsiųsti mums. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje be pastabų, laikoma, kad siunta perduota tvarkinga.
24. Prekių pristatymo Lietuvos Respublikoje kaina yra tokia, kokia yra nurodyta elektroninėje parduotuvės užsakymų pateikimo sistemoje, prekių užsakymo pateikimo momentu.
25. TOBIS neatsako už Kliento užsakytos prekės dingimą ar pavėluotą pristatymą, jei tai įvyko dėl trečiųjų asmenų kaltės ar dėl aplinkybių, kurių TOBIS negalėjo kontroliuoti ir protingai numatyti pirkimo–pardavimo sutarties sudarymo metu ir negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui.

V. Prekių grąžinimas
26. Parduotų prekių trūkumai šalinami, nekokybiškos prekės keičiamos, grąžinamos vadovaujantis Taisyklėse įtvirtinta tvarka bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus.
27. Klientas turi teisę nenurodydamas priežasties, tačiau pats apmokėdamas prekės pristatymo išlaidas, per 14 (keturiolika) dienų (nuo prekės pristatymo dienos) atsisakyti prekės. Kai grąžinama nekokybiška prekė, TOBIS įsipareigoja priimti nekokybišką prekę ir ją pakeisti analogiška preke. Tuo atveju, kai TOBIS neturi analogiškos prekės, Klientui bus sugrąžinti pinigai už prekę bei patirtos pristatymo bei grąžinimo išlaidos. Kliento sumokėti pinigai yra grąžinami ne vėliau nei per 10 darbo dienų nuo Kliento grąžinamų prekių pristatymo TOBIS dienos. Klientas negali grąžinti tokių prekių, kurių grąžinimo galimybės nenumato Lietuvos Respublikos teisės aktai. Prieš grąžinant prekę, Klientas privalo susisiekti su Pardavėju.
28. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota, drabužiai ir avalynė turi būti nesugadinta, nedėvėta. Jūs atsakote už pilną prekės komplektavimą. Jeigu prekė nėra pilnai sukomplektuota, ji nėra priimama grąžinimui.
29. TOBIS pageidauja, kad prekės būtų grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota.
30. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad Jūs turite teisę atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, pranešdamas mums apie tai raštu (el. paštu info@tobis.lt arba paštu M. K. Čiurlionio g. 111, 66161 Druskininkai) per 14 (keturiolika) darbo dienų nuo prekės pristatymo dienos.
31. Norėdami atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 30 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 24 val., privalote kreiptis telefonu į TOBIS. Atsisakę sutarties, per 3 (tris) darbo dienas nuo sutarties atsisakymo dienos privalote grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 29 punkto reikalavimus, jeigu ji Jums buvo pristatyta. Atsisakius sutarties, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos.
32. Jūs neturite teisės atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, jeigu:
        32.1. Jūs prekę sugadinote ar iš esmės pasikeitė prekės išvaizda; pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti gautą prekę, nevertinami kaip esminiai prekės išvaizdos pakeitimai.
        32.2. Neturite prekės įsigijimo įrodymo (pirkimo čekis arba PVM sąskaita faktūra, pristatomi su preke).

VI. Baigiamosios nuostatos
33. TOBIS pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus informuodamas e. parduotuvėje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t. y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami e. parduotuvės sistemoje.
34. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis e. parduotuvės paslaugomis.
35. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija ar pakeitimais.
36. Visi nesutarimus dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
37. Šioms Taisyklėms taikoma Lietuvos Respublikos teisė.
38. TOBIS neatsako už kitų įmonių tinklalapiuose pateiktą informaciją, net jeigu Klientas patenka į šiuos tinklalapius per TOBIS elektroninėje parduotuvėje esančias nuorodas.
39. TOBIS turi teisę bet kada, be išankstinio įspėjimo apriboti arba sustabdyti Kliento galimybę naudotis parduotuvės teikiamomis Paslaugomis, taip pat turi teisę nutraukti parduotuvės veiklą.